*M MUDr. Milena Wittnerová
vzdělávací zařízení


Časté otázky
Поширені запитання


Я українка або українець і цікавлюся освітніми курсами.
Напишіть або зателефонуйте нам, ми будемо раді вам допомогти, хоча на сайті поки що немає всієї інформації українською мовою.

Jaký kurs je třeba absolvovat pro práci v lázních a ve zdravotnictví?
Pro práci v lázních a ve zdravotnictví je vyžadován kurs Masér ve zdravotnictví s akreditací Ministerstva zdravotnictví v rozsahu 500 vyučovacích hodin. Obsahem kursu je teorie a praxe včetně výuky lázeňských procedur.

Jaký kurs je vhodný pro získání živnostenského oprávnění?
Pro získání živnostenského oprávnění postačí kurs Masér pro sportovní a rekondiční masáže s akreditací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Živnostenský list obdrží i absolvent kursu Masér ve zdravotnictví.

Jaké je uplatnění absolventa?
Naši absolventi pracují v lázeňských zařízeních, v hotelech, v rehabilitačních zařízeních, provozují vlastní soukromou praxi. Naši absolventi se dobře uplatní i v zahraničí; máme spokojené a úspěšné žáky od Kanady po Nový Zéland.

Jaké jsou vstupní požadavky na účastníky kursu?
Vyžaduje se věk nad 18 let, dokončené střední vzdělání (výuční list) a vyhovující zdravotní stav.

Čeština není mým rodným jazykem.
Výuka je vedena v českém jazyce. Kursu se může zúčastnit každý, kdo dokáže sledovat výuku. Máme řadu absolventů, jejichž rodným jazykem není čeština.

Kdy začíná výuka?
Výuka začíná v 9 hodin dopoledne.

Co si mám vzít s sebou?
S sebou si vezměte, prosím, poznámkový sešit a psací potřeby, přezůvky, později na praktickou výuku také pracovní oděv, plavky a ručník.

Může kursovné zaplatit úřad práce nebo zaměstnavatel?
Spolupracujeme s Úřadem práce České republiky, obraťte se, prosím, na kontaktní pracoviště úřadu práce podle místa svého bydliště. Kursovné může rovněž zaplatit váš nynější nebo budoucí zaměstnavatel nebo si kurs můžete hradit sami (i ve splátkách). 
MUDr. Milena Wittnerová
odborná lékařka
rehabilitační a fyzikální medicína